آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم پرویز بامری

شهید مدافع حرم پرویز بامری

زندگی نامه اولین شهید مدافع حرم جنوب کرمان

شهادت، اوج تعالی انسان است،در فرهنگ اسلام و بخصوص تشیع،ارزشمندترین و گرانبهاترین حرکت، شهادت است.شهید کسی است که با نثار جان خود، درخت اسلام را آبیاری کرده و فساد را ریشه کن می کند.

شهیدان، مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می نمایند و به جامعه ظرفیت روحی می بخشند و ضعف و سستی را از بین می برند. اگر خون شهیدان نبود که شجره طیبه رسالت را سیراب نماید نه از اسلام خبری بود و نه از مکتب توحید بخش الهی اثری.

و در یک جمله می توان گفت که پر محتواترین عنوان، در راستای تکامل انسان، از دیدگاه متون اسلامی عنوان «شهید» است.

به سال ۱۳۷۳در روستای حسن آباد زهکلوت کودکی زاده شد که نامش را پرویز نهادند،پرویز از همان کودکی طعم فقر ومحرومیت را در محیط خانواده چشید پدر کشاورز بود و با کشاورزی چرخ زندگی را می چرخاند ،او در دامان پدری زحمت کش و مادری پاکدامن پرورش یافت.

پرویز تنها چهار سال داشت که مادر از کنار او پر گشود و دست او را در دست خواهر بزرگتر نهاد تا ادامه حیات را بدون مادر ادامه دهد.

پرویز دوران ابتدایی را در دبستان شهید دستغیب روستای خود به اتمام رساند و برای ادامه تحصیل به شهر زهکلوت رفت و در هنرستان کشاورزی روستای کپری ادامه تحصیل داد از همان کودکی در کنار تحصیل یار و همکار پدر بود و در کارهای کشاورزی به پدر خود کمک می کرد.

پرویز جوانی مومن ولایتمدار و عاشق انقلاب بود و خوش رویی وخوش اخلاقی از ویژگی های بارز شهید بود.

مقطع دبیرستان را با موفقیت پشت سرگذاشت و پس از اخذ دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد از طی دوسال خدمت در شهرستان شهریار آبانماه ۹۳به روستای خود برگشت وبه شغل کشاورزی مشغول شد.

شهید بامری از بسیجیان زهکلوتی بود که با شنیدن نام نویسی و اعزام به سوریه پیش قدم شد علی رغم مخالفت ها وممانعت های فراوان خواهر، پرویز به یگانهای مدافع حرم در سوریه ملحق شد و سر انجام در نبرد با مزدوران سعودی و پیروان اسلام آمریکایی بال در بال ملائک گشود.

رزمنده بسیجی که به صورت داوطلبانه برای اجرای عملیات مستشاری به منظور دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با گروهک‌های تروریستی به سوریه رفته بود،سر انجام درسن ۲۱سالگی سوم آذر ۱۳۹۴مورد اثابت خمپاره دشمن قرار گرفت و به آرزوی دیرینه خود نایل شد.

آری کپرنشین دیروز مدافع حرم بانوی دمشق شد، راهش پر رهرو ویادش گرامی باد

جازموریان در فاصله ۷۰ کیلومتری مرکز شهرستان رودبار جنوب واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *