آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم نظر محمد بامری

شهید مدافع حرم نظر محمد بامری

پدرم با قلبی مطمئن به شهادت رسید

فرزند شهید مدافع حرم «نظرمحمد بامری» با بیان اینکه آرزو دارم از نزدیک حاج قاسم سلیمانی را ببینم، گفت: پدرم با قلبی مطمئن دفاع از حرم حضرت زینب (س) و شهادت را انتخاب کرد.

هادی بامری، فرزند شهیدمدافع حرم «نظرمحمد بامری» از شهرستان درگان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار حیات مشهد مقدس اظهارکرد: دفاع از حرم حضرت زینب (س) آرزوی پدرم بود، نخواستم مانع رسیدن اوبه آرزویش شوم .

وی افزود: پدرم اخبار جنگ سوریه را به شکل جدی دنبال می کرد هر روز برای حضور در جبهه حق علیه باطل سوریه مصمم تر می شد تا اینکه تصمیم نهایی را برای رفتن به سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب (س) گرفت.

بامری در مورد سفر پدرش به سوریه بیان کرد: قبل از رفتن به سوریه با من مشورت کرد، شوق زیارت حضرت زینب (س) درچشمان پدرم موج می زد، یقین داشتم که پدرم در فضای معنوی دیگری زندگی می کند به همین خاطر نخوانستم مانع رفتنش شوم .

وی دررابطه با احساس مسئولیت شهید «نظر محمدبامری» نسبت به خانواده گفت: با وجود اینکه من تنها ۱۷ سال سن دارم، پدرم قبل از رفتن به سوریه سرپرستی خانواده و تمامی امورات زندگی را به من سپرد و با کسب رضایت کامل با ما خداحافظی کرد.

وی با اشاره به اینکه روستای محل زندگی خانواده شهید در فاصله ۷۰۰ کیلومتری زاهدان قرار دارد، خاطر نشان کرد: پدرم چندین بار به سپاه مراجعه کرد تا توانست ثبت نام کند همه ما می دانستیم این سفر برای پدر بازگشتی ندارد ، قبل از رفتن پدر آماده شهادت او بودیم .

فرزند شهید مدافع حرم «نظرمحمد بامری» خطاب به سایر فرزندان شهدای مدافع حرم بیان کرد: مسئولیت ما نسبت به سایر جوانان بیشتر است باید تکیه گاه محکم تری برای خانوادهایمان باشیم تا خانواده آسیبی جدی از نبود پدر نبیند و راه شهدا را ادامه دهیم.

وی ابراز کرد: ازجان گذشتن کار ساده ای نیست، عشق و علاقه می خواهد باید بانوی مطهره حضرت زینب (س) دعوت کند تا بتوانیم وارد مهمانیش شویم و جرگه شهادت را بنوشیم.

وی درمورد تاریخ شهادت پدر یادآور شد: پدرم تنها سه هفته درجبهه های سوریه شرکت داشت و در سوم بهمن ماه ۹۴ در سن ۴۷ سالگی به مقام والای شهادت نائل آمد.

بامری فرزند شهید مدافع حرم «نظرمحمد بامری» ضمن تشکر ویژه از بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان که دیدار با مقام معظم رهبری را فراهم کردند، از مسئولین درخواست کرد: با توجه به اینکه روستای ما جاده آسفالت شده، مدرسه و پایگاه بسیج بانوان ندارد، دانش آموزان مجبورهستند هر روز چند کیلومتر درجاده خاکی پیاده روی کنند تا به مدرسه نزدیکترین روستای اطراف برسند لذا از مسئولین می خواهم نسبت به رفع این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *