آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم مصطفی خلیلی بلوطکی

شهید مدافع حرم مصطفی خلیلی بلوطکی

همسر شهید مدافع حرم بانوی عشق (س):
شهید خلیلی برای رسیدن به آرزوی شهادت ۲ سال تلاش کرد

همسر شهید مدافع حرم بانوی عشق (س) در جمع دانشجویان ایثارگر خوزستانی گفت: همسرم عاشق شهادت بود و برای اینکه بتواند به آرزوی خود برسد بیش از ۲ سال تلاش کرد و در چند شهر به عنوان مدافع حرم ثبت نام کرده بود.

همسر شهید مصطفی خلیلی بلوطکی از خصوصیات بارز این شهید والامقام به عشق به ولایت و رهبری، اخلاق نیکو و عشق به شهادت اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار از سال ۹۲ تا سال ۹۴ تلاش شبانه‌روزی داشتند که به کشور سوریه اعزام شوند ولی هر بار مانعی پیش می‌آمد تا اینکه توانستند اعزام و در راه دفاع از حرم ولایت جان خود را تقدیم کنند.

وی با ذکر خاطره‌ای از این شهید مدافع حرم اظهار کرد: روزی به ایشان گفتم فرزندمان هنوز کوچک است و ایشان پاسخ داد، این مسئله دلیل نمی‌شود زیرا در واقعه کربلا طفل شیرخواره هم حضور داشت. البته هرلحظه احساس می‌کنم ایشان هنوز در کنار ما هستند و فرزندم همیشه خواب پدرش را می‌بیند.

در این دیدار همچنین مادر شهید مصطفی خلیلی بلوطکی گفت: حتی من که مادرش بودم هم نتوانستم مصطفی را بشناسم. ایشان از کودکی قرآن می‌خواند و در مسجد حضرت رسول(ص)پرورش یافت و همیشه یادآوری می‌کرد که مادرجان من باید به دفاع از حریم ولایت اعزام شوم و گاهی خواب‌هایی می‌دیدند که گفتن آن بسیار سنگین است.

برادر شهید مدافع حرم هم به روحیه شهید خلیلی اشاره کرد و گفت: برادرم فردی دل رحم بود و خیلی تلاش می کرد به سوریه عازم شود و فردی بود آمادگی جسمانی خوبی داشت و عاشق دفاع از ولایت بود.

گفتنی است شهید مصطفی خلیلی بلوطکی در عملیات آزادسازی شهر الزهرا و نبل به دلیل اصابت موشک آر پی جی به درجه رفیع شهادت رسیدند و جسد ایشان پس از دو روز از تروریست‌های تکفیری پس گرفته شد.

این شهید بزرگوار دو وصیت‌نامه خطاب به خانواده و فرزندشان حسین دارند که فرزندشان را به خواندن نماز اول وقت تشویق کرده و از وی می‌خواهند همواره در مساجد حضورداشته باشند، دوستانی خوب را انتخاب کنند و پیرو راه شهیدان و رهبر و ولایت باشند و هیچ عاملی وی را از راه راست و الهی منحرف نکند و صبر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *