آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور

شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور

روایت پدر شهید مدافع حرم از نحوه شهادت “مرتضی حسین‌پور”

پدر شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور شلمانی می‌گوید: پس از مجروحیت و به‌دلیل نبودن وسیله نقلیه مناسب با سختی مرتضی را به بیمارستان منتقل کردند و در طول مسیر نیز مرتضی در قید حیات بود اما به محض رسیدن به بیمارستان به درجه رفیع شهادت رسید.

پدر شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در لنگرود، با اشاره به ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار اظهار داشت: مرتضی با توجه به شرایط شغلی من و حضورم در مناطق جنگی از همان کودکی شرایط جنگی را می‌شناخت.

وی با بیان اینکه این شهید والامقام دوران تحصیل خود تا قبل از دانشگاه را در شهر مقدس قم گذراند گفت: مرتضی در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه ساوه قبول شد اما وارد دانشگاه امام علی (ع) شد.

پدر شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور شلمانی با اشاره به بعد معنوی زندگی شهید مرتضی حسین‌پور بیان داشت: مرتضی به تمام مسائل شرعی واقف بود و واجبات را انجام می‌داد و به جرأت می‌گویم حتی یکبار هم نماز شب را ترک نکرد.

وی با بیان اینکه این شهید عزیز حساسیت و دقت بسیاری در زمینه رعایت بیت‌المال داشت گفت: مرتضی همواره از دوستان خود که مشکل مالی داشتند پشتیبانی می‌کرد و سرپرستی سه کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست را بر عهده داشت و حتی موتورسیکلتش در محورهای عملیاتی را با هزینه شخصی تهیه کرده بود.

پدر شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور شلمانی گفت: مرتضی تا قبل از شهادت در عملیات‌های گوناگون چندین مرتبه زخمی شد که ۴ بار آن تا مرز شهادت پیش رفت که ۲ بار از ناحیه کتف، یک بار از ناحیه صورت، یک نوبت مجروحیت از ناحیه شکم و یک بار از ناحیه ران پا از جمله آن‌ها بود.

وی افزود: پس از مجروحیت و به‌دلیل نبودن وسیله نقلیه مناسب با سختی مرتضی را به بیمارستان منتقل کردند و در طول مسیر نیز مرتضی در قید حیات بود اما به محض رسیدن به بیمارستان به درجه رفیع شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *