آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم محمد علی الله دادی

شهید مدافع حرم محمد علی الله دادی

شهید سردار سرتیپ پاسدار محمدعلی الله دادی، در سال ۱۳۴۲ ه.ش، در شهر “پاریز” از توابع شهرستان “سیرجان” واقع در استان ” کرمان” چشم به جهان گشود.

وی با شروع انقلاب اسلامی، وارد نهادهای انقلابی شد و در سال ۱۳۵۹ به اتفاق سردار “شهید زندی نیا” به جبهه‌های جنوب رفت و در کنار “شهید حسین علم الهدی” و شهدای دانشجو به مبارزه پرداخت. وی در سال ۱۳۶۲ برای خدمت در مناطق محروم به “کهنوج”، یکی از شهرهای استان کرمان رفت.

شهید محمدعلی الله دادی در دوران دفاع مقدس درلشکر۴۱ ثارالله به عضویت درتیپ ادوات درآمد و بعد از شهادت “سردار زندی” به فرماندهی تیپ ادوات لشکر ۴۱ ثارالله منصوب شد.

همچنین جانشینی تیپ ۳۸ ذوالفقار نیروی زمینی سپاه، فرماندهی تیپ رمضان لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) تهران و فرماندهی سپاه القدیر یزد نیز از دیگر مسئولیت های وی در سال های بعد از دفاع مقدس بود.

تا اینکه وی به دعوت ” سردارسرلشکر قاسم سلیمانی” فرمانده وقت نیروی قدس سپاه، به نیروی قدس پیوست تا در لبنان و سوریه به مبارزه با رژیم صهیونیستی بپردازد. سردار شهید محمدعلی الله‌ دادی جانباز ۳۰ درصد و دارای دو پسر و یک دختر بود.

این سردار شهید سرانجام، در روز ۲۸ دی ماه سال ۱۳۹۳ در منطقه “القنیطره” سوریه مورد حمله موشکی نظامی رژیم صهیونیستی اسرائیل قرار گرفت و به همراه تعدادی از اعضاء حزب‌الله لبنان جام شهادت را سرکشید.

روحش شاد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *