آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم مجید صانعی

شهید مدافع حرم مجید صانعی

خاطرات
بیان ویژگی های شخصیتی استاد شهید مجید صانعی از زبان دوستان صمیمی وی

به مناسبت شهادت اربعین استاد شهید مجید صانعی گفتگویی را با دوتن از دوستان این شهید گرانقدر انجام دادیم که در ادامه آن را خواهیم خواند.
به گزارش همدان ورزش؛ به مناسبت فرارسیدن اربعین استاد شهید مجید صانعی بر آن شدیم تا گوشه کوتاه از ویژگی های بارز شخصیتی این شهید عزیز را برای شما مخاطبان گرامی بیان نماییم.
میثم عزیزی متولد ۱۳۶۰ در همدان می باشد که از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در نهاد مقدس بسیج آغاز کرده و هم اکنون نیز به عنوان نماینده سبک ای کی یو دو استان در عرصه ورزش فعالیت دارد.

میثم عزیزی در گفتگو با خبرنگار همدان ورزش؛ اظهارداشت: آشانایی بنده با این شهید گرانقدر به سال های دور یعنی سال ۷۶ برمیگردد، که قطعا آن سال ها یکی از بهترین دوران زندگی من محسوب خواهد شد.
وی اضافه کرد: اوج آشنایی و رفاقت بیشتر ما زمانی انجام شد که شهید صانعی نمایندگی سبک نینجو در استان را به نام خود ثبت کرد.
نماینده سبک ای کی یو دو استان همدان عنوان کرد: قطعا شهید صانعی از جمله افرادی بود که شایسته و انتخاب شده برای شهادت از سوی مولا و مقتدای خویش، خضرت حسین ابن علی(ع) بود.
عزیزی با اشاره به ویژگی های برجسته شخصیتی این شهید گرانقدر گفت: استاد شهید صانعی بسیار افتاده حال بودند تا جایی که با کوچکترین فرد باشگاه خود نیز با تواضع و فروتنی تمام سخن می گفتند.

وی افزود: تقدم در سلام کردن و توجه به ویژگی های شخصیتی هر فرد به صورتی که نحوه برخورد با هر شخص را به راحتی فرا گرفته بود.
نماینده سبک ای کی یو دو استان همدان بارزترین ویژگی شخصیتی شهید صانعی را انجام موارد دینی عنوان و تصریح کرد: تشویق شاگردان به خواندن نماز اول وقت آن هم به صورتی جدی همیشه در دستور کار این شهید عزیز قرارداشت.
عزیزی در پایان با آرزوی سلامتی و طول عمر برای حضرت امام خامنه ای (حفظ الله)؛ خاطرنشان کرد: در هر زمان و مکان که ایشان امر به نبرد با کفار بدهند قطعا همانند استاد شهید مجید صانعی بسیار زیاد است تا جایی که جبهه های نبرد هیچ جایی برای سوزن انداختن وجود نداشته باشد.
حسین شیرمحمدی از دیگر دوستان شهید متولد ۱۳۶۰ در همدان می باشد که او نیز از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در نهاد مقدس بسیج آغاز کرده و هم اکنون در رشته های سلاح سرد ، کیک بوکسینگ و دفاع شخصی در عرصه ورزش استان همانند عزیزی با بسیج ورزشکاران همدان همکاری دارد.
این مربی رزمی همدانی نیز با تبریک و تسلیت شهادت استاد رزمی، شهید مجید صانعی، به خبرنگار ما گفت: نه تنها شهید صانعی بلکه سایر شهدای مدافع حرم که این روزها شاهد عروج ملکوتی آنها هستمی با تاسی از امام حسین(ع)، راه شهدا را به درستی ادامه داند و به آروزی دیرینه خود نیز رسیدند.
وی افزود: ادامه راه شهدا بی شک شهادت را به دنبال خواهد داشت که این مهم نه تنها سعادت دنیوی بلکه بالاتر از سعادت اخروی را نیز برای افراد به دنبال دارد.

شیر محمدی در ادامه با تاکید بر احیا امر به معروف و نهی از منکر در تمامی امورات زندگی؛ تصریح کرد: این مهم در وجود شهید صانعی نهادینه شده بود تا جایی در هر زمینه این امر به معروف و نهی از منکر را به درستی و با متانت خاصی به انجام می رساند.
این مربی رزمی همدانی عنوان داشت: تعهد کاری که برای هر فردی در اولویت قرار دارد، یکی دیگر از ویژگی های برجسته شخصیتی شهید صانعی بود.
وی اضافه کرد: تعصب خاص استاد شهید صانعی بر روی عقاید دینی زبان زد خاص و عام بود که در بین دوستان ایشان همیشه این موضوع بسیار مورد توجه قرار می گرفت.
شیرمحمدی با اشاره به اینکه شهادت شهید صانعی و قافله سالار مدافعان حرم اهل بیت، سردار شهید سرلشکر حاج حسین همدانی فاصله زیادی با یک دیگر نداشت، عنوان کرد: هنگام مراجعه سردار شهید سرلشکر حاج حسین همدانی به این استان، شهید صانعی نامه ای به ایشان دادند که هیچ کس تا زمان شهادت از متن آن نامه خبر نداشت.

این مربی رزمی همدانی در پایان خاطرنشان کرد: در زمان شهادت ایشان متوجه شدیم که در آن نامه تنها اجازه حضور در جبهه های نبر حق علیه کفار درخواست شده بود که این ارم چند روزی بعد محقق و شربت شیرین شهادت بر لبان وی گوارا شد.
انتهای پیام/

****************

استاد شهید مجید صانعی رییس کمیته بازرسی هیات ورزشهای رزمی استان همدان بود که در تاریخ ۲۷ مهرماه ۹۴ در دفاع از حرم آل الله در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
شهید مجید صانعی عضو گردان ۱۶۱ امام حسین(ع) همدان
ن
سایت خبری طنین یاس همدان سلسله خاطرات شهیدان مدافع حرم استان همدان را در ویژه نامه ای منتشر خواهد شد که بخش اول آن را در ادامه می خوانید.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس همدان ؛ کمیل کمیل حمید………حمید جان به گوشم……… اینجا هوا صافه……… اونجا چی؟……… هی حاجی کجایی که ببینی اینجا چه خبره؟……… هوا صاف صافه……… به صافی تمامی موهای بیرون ریخته……… به صافی نگاه های دوخته……… به صافی مانتوهای چسبیده……… به صافی مارک های ازپشت دیده……… آه ه ه……… حاجی نمیشه جاتو عوض کنی؟
مکالمه ای آشنا……… گویی که صدای بسیم گردان کمیل همچنان به گوش می رسد……… گویی بازهم از درون اروند صدایی می آید که بچه ها یک به یک شهید شده اند………
اما نه……… گوش کن……… ……… ………
صدای هل من ناصر ینصرنی می آید……… اما این بار از سوریه……… از حرم بی بی سه ساله حسین(ع) ……… از آنجایی که عمه اش زینب نیز به نظاره نشسته است تا ببیند مدافعان حرمش چه می کنند؟!؟
مدافعان حرم؟؟؟؟؟
نامی آشناست برایم؛ گویی نامش را از حاج حسین همدانی همان قافله سالارشان گرفته اند؛ آری مجتبی کرمی؛ گویی نامش را از حاج حسین همدانی همان قافله سالارشان گرفته اند؛ آری مجتبی کرمی؛ مجید صانعی؛ سید میلاد مصطفوی؛ محسن فانوسی و….
نامی به گوشم خرد که گویی دختری هم سن و سال بی بی رقیه دارد…
آری مجید صانعی را می گویم؛ همان که ریحانه اش را گذاشت تا در دفاع از حرم بی بی رقیه پا به میدان گذارد…..
مجید صانعی که اقتدار قدم هایش نه تنها در باشگاه های و میادین ورزشی، بلکه در خیابان های همدان نیز مثال زدنی بود.
همو که شهرزاد صفری به عنوان همسری یگانه و فداکار از او یاد می کند؛ همو که همسرش به هنگام صحبت در باره او، گویی غم تمام عالم را به دوش می کشد و بغضی غم بار گلویش را می فشارد؛ اما صلابتی مثال زدنی را از همسرش به ارث برده است.
با این مقدمه، بخش اول گفتگوی خبرنگار همدان ورزش؛ را با وی می خوانیم.
خانم شهرزاد صفری متولد سال ۱۳۵۵ در یکی از محله های قدیمی همدان می باشد.
نحوه آشنایی شهید صانعی و خانم صفری همانند خیلی از ایرانی ها با واسطه انجام شد. اما واسطه ای که شاید خودش هم نمی دانست روزی قرار است، داماد خانواده بزرگترین افتخار یک کشور شود.
آری، برادر خانم صفری باعث آشنایی آنها با یکدیگر شده بود، و باتوجه به اینکه شهید صانعی از همان ابتدای جوانی حیای خاصی را در وجود خود نهادینه کرده بود نا خودآگاه دل از لیلی خود می برد.
دلیل این انتخاب از سوی خانم صفری، معصومیت، حیا و جوان مردیی بود که در وجود شهید صانعی به وفور یافت می شد.
به هر حال زندگی در سال ۱۳۸۶آغاز می شود و شهید صانعی از همان ابتدا با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند تا بتواند زندگی پر از عشق و محبت خود را اداره کند.
کسب روزی حلال را سرلوحه امور خویش قرار می دهد و به شغل پیمانکاری در جاده مشغول می شود.
شهید صانعی گویی به هیچ عنوان از کار خسته نمی شد؛ چرا که به هنگام اوقات فراغت خود نیز در باشگاه های ورزشی به عنوان نماینده سبک نینجتسو نینجا فعالیت می کرد.
خانم صفری نیز پابپای همسرش کار می کرد و او نیز به عنوان مربی کاراته مشغول به فعالیت در عرصه های ورزشی بود.
اما در سال ۱۳۹۱ نور امیدی در زندگی آنها متولد می شود و خداوند امانتی گرانبها به نام طاها را به زندگی شهید صانعی هدیه می کند.
با آمدن طاها شیوه زندگی آنها تغییر می کند و گویی دوباره از نو زندگی را آغاز کرده اند؛ چرا که عشق و علاقه ی آنها به یک دیگر روز به روز در حال افزایش است…
اما عشق و علاقه ی این شهید بزرگوار به خانه و خانواده اجازه نمی دهد تا وی لحظه ای دست از کار بردارد و همچنان سخت کوشانه به کار و تلاش ادامه می دهد.
اوج دلداگی خانم صفری به شهید صانعی زمانی فرا می رسد که وی علی رقم اقتدار شوهرش تنها چیزی که از او می بیند، مظلومیت است و مطلومیت است و مظلومیت…
ادامه دارد….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *