آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم قاسم تیموری

شهید مدافع حرم قاسم تیموری

شهید قاسم تیموری ششمین گل زینبی از استان گلستان به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) به سوریه رفت و در راه مبارزه با تروریست‎های تکفیری به فیض شهادت نائل شد.

شهید قاسم تیموری فرمانده گردان، تخریب‎چی و از تیپ ۴۵ جوادالائمه (ع) شهرستان گرگان بود که در صف مبارزه با تکفیری‎ها به هم‌رزمان شهیدش پیوست.
شش گلستانی شهید مدافع حرم شدند

شهید غلام‌علی تولی از تیپ ۶۰ زرهی عمار یاسر گنبدکاووس در دفاع از جبهه جهانی مقاومت برای مبارزه با تکفیری‎ها به خط مقدم زد و در ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در جوار حرم مطهر حضرت زینب (س) به مقام رفیع شهادت رسید و نخستین شهید مدافع حرم از استان گلستان شد.

دومین شهید مدافع حرم استان گلستان سید احسان حاجی‎حتملو از پاسداران رشید انقلاب اسلامی و از تیپ ۴۵ جوادالائمه (ع) بود که به دست گروه‎های تکفیری در بهمن سال ۱۳۹۳ در حلب سوریه به مقام شهادت رسید.

شهید قاسم غریب سومین شهید مدافع حرم از استان گلستان بود که در جبهه مقاومت برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) در ارتفاعات تلمور سوریه به فیض شهادت رسید.

چهارمین شهید مدافع حرم سیدمحمدحسین میردوستی از شهرستان مینودشت بود که هم‌زمان با تاسوعای حسینی در دفاع از حرم حضرت زینب (س) کربلایی شد و به خیل هم‌رزمان شهیدش پیوست.

شهید اسماعیل زاهدپور پنجمین شهید مدافع حرم از شهرستان کردکوی بود که در حلب سوریه به دست تروریست‎های تکفیری به شهادت رسید.

ششمین شهید مدافع حرم نیز قاسم تیموری پاسدار رشید اسلام فرمانده دلاور گردان تخریب‎چی تیپ ۴۵ جوادالائمه شهرستان گرگان و جانباز دفاع مقدس است که در سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *