آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم فرزاد زنگنه

شهید مدافع حرم فرزاد زنگنه

رزمنده تفحصی که شهید مدافع حرم شد

شهید فرزاد زنگنه هم شهید مدافع حرم است چون به آن‌ها ابلاغ کردم اگر تعرضی از طرف داعش شد، تکلیف شما در آن لحظه این است که تفحص را کنار بگذارید و با داعش بجنگید.

سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، در مراسم تشییع پیکر پاک جستجوگر نور، شهید فرزاد زنگنه گفت: «فرزاد زنگنه همیشه برای حفظ و احیای ارزش‌های دین پا در رکاب بود و هیچوقت در امر دین کوتاهی نکرد.»

وی شهید فرزاد زنگنه را شهید مدافع حرم خواند و گفت: «ایشان شهید مدافع حرم است چون به آن‌ها ابلاغ کردم اگر تعرضی از طرف داعش شد تکلیف شما در آن لحظه این است که تفحص را کنار بگذارید و با داعش بجنگید، که همیشه هم آماده مبارزه بودند.»

فرزاد زنگنه پنجاه و یکمین شهید تفحص است که در طول سالیان زیادی که از جنگ تحمیلی می‌گذرد در راه جست‌وجوی پیکرهای مطهر شهدا که طی عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس شهید شده و پیکرشان در مناطق به جا مانده است، جانش را فدا کرده است. شهید فرزاد زنگنه متولد ۱۳۵۸ و دارای مدرک کارشناسی حسابداری بود که قریب ۱۵ سال در عملیات‌های گوناگون تفحص به‌عنوان یکی از نیروهای متخصص نقش آفرینی فراوانی داشت. از این شهید عزیز یک دختر دو و نیم ساله به یادگار مانده است. طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، صبح روز ۲۱ دی ماه ۹۴ برادر بسیجی مخلص و فداکار «فرزاد زنگنه» از اعضای باسابقه گروه جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در جریان عملیات برون‌مرزی در کردستان عراق در محدوده جبل مروارید بر اثر انفجار بمب کنترل از راه دور تروریست‌های داعش به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *