آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم فرامرز رضازاده

شهید مدافع حرم فرامرز رضازاده

شهید فرامرز رضازاده در اول شهریور سال ۱۳۴۸ در خانواده ای مذهبی و دارای ریشه ی دینی در روستای منجنیق از توابع باغملک دیده به جهان گشود.

تحصیلات ابتدای را در روستای محل تولد و دوران راهنمایی را در شهر باغملک گذراند.

آغاز تحصیلات دوره ی دبیرستان ایشان همزمان با شروع جنگ تحمیلی بود.

در همین زمان اولین بارقه های عشق به فرهنگِ مقاومت، ایثار و شهادت در ایشان بوجود آمد و در سن۱۴سالگی درسال ۱۳۶۲راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل گردیدند. در همین ایام با رزمنده شجاع و مخلص شهید محمد رضا علیخانی آشنا شد. که این آشنایی زمینه ساز دوستی عمیق بین این دو شیرمرد گردید. بطوریکه این دوستی از جنگ تحمیلی شروع و تا شهادت همزمانشان در حلب سوریه ادامه داشت.

شهید بزرگوار فرامرز رضازاده در پاسخ به ندای (هل من ناصر ینصرنی)

امام خمینی(ره)لبیک گفته و با عشق و علاقه وصف ناشدنی درعملیات های خیبر، بدر، والفجر۸، کربلای۴، کربلای۵، نصر۴، نصر۸ و بیت المقدس شرکت فعال نموده و رشادت ها از خودشان نشان دادند و شرکت در دفع پاتک های سنگین دشمن بعثی در شلمچه- جزیره فاو و عملیات حلبچه و… گواه اخلاص، صلابت و مردانگی ایشان در میدان های نبرد می باشد .

زخم های به جامانده بر پیکر مطهر ایشان از ناحیه دست و پا و موج گرفتگی و شیمیایی شدن هرگز کوچکترین خللی در اراده پولادین این راد مرد در دفاع از شرف و کیان ایران اسلامی بوجود نیاورد بلکه انگیزه ی ایشان را بالاتر هم برد.

درسال ۱۳۶۵ با اختیار خود و با یقین کامل عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را انتخاب نمود. شهید بزرگوار بعد از اتمام جنگ طی یک دوره تخصصی در گردان ادوات تیپ۲ اصفهان مشغول به فعالیت شدند. در سال ۱۳۶۸ تشکیل خانواده دادند که ثمره ی ازدواج سه فرزند پسر به نام مجتبی، مصطفی و محسن و یک دختر به نام فاطمه می باشد. تواضع، فروتنی، اخلاص، مردمداری و ساده زیستی ایشان در میان مردم به حدی بود که کمتر کسی فکر می کرد، این همان دلاور مرد جبهه های جنگ است که خواب و خوراک را از چشم دشمن بعثی ربوده بود. علاقه و عشق وصف ناشدنی فرامرز به آرمان های امام خمینی(ره) یعنی تشکیل نهضت جهانی اسلام روحیه خاصی را در وی بوجود آورده بود که تا آغاز جنگ در سوریه، درجهت تحقق آن تلاش و مجاهدت های فروان نمود. همواره تحولات و اخبار و وقایع داخلی و خارجی بخصوص تحولات جهان اسلام را دنبال و تحلیل می نمودند و تعصب آگاهانه و وافری به انقلاب اسلامی، رهبری و نظام داشتند.

همزمان با آغاز جنگ سوریه، همواره دل نگرانی به شیعیان مستضعف و علاقمند انقلاب اسلامی داشتند و در بیست و پنجم آبانماه ۱۳۹۴برای دفاع از حرم های آل الله(ع)و یاری جبهه ی مقاومت با اختیار خود و آگاهانه عازم سوریه شدند. و سرانجام در اثنای درگیری با مزدوران تکفیری استکبار در حلب سوریه(خانطومان)با همرزم دیرینه ی خود شهید محمدرضا علیخانی در اثراصابت موشک مستقیم دشمن به فیض عظیم شهادت که آرزوی دیرینه اش بود نائل آمدند.

ایشان همواره از سوریه به عنوان خط مقدم نبرد حق علیه باطل یاد می نموده اند و معتقد بودندکه تمام کفار، صهیونیست ها، مدعیان اسلام آمریکایی و وهابیون آدمکش جبهه ی واحدی را تشکیل داده اند، که هدفشان شکست اسلام حقیقی ناب محمدی(ص)است که اگر خدای نکرده این اتفاق بیفتد، سال ها و شاید صد ها سال دیگرشیعه باید خون دل بخورد تا تحقق وعده ی الهی یعنی ظهور حضرت مهدی موعود(عج) را از نزدیک ببیند. به قلم برادر شهید، کیامرث رضازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *