آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم علی طاهری

شهید مدافع حرم علی طاهری

شهید طاهری با فداکاری خود جان بسیاری از مدافعان حرم را نجات داد

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در منزل شهید علی طاهری، شهادت این مدافع سرافراز حرم آل الله را به خانواده و بازماندگان تبریک و تسلیت گفت.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکردبا حضور در منزل شهید مدافع حرم «علی طاهری» ضمن از خانواده‌ی شهید، تفقد و دلجویی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام در این دیدار فداکاری و ایثارگری شهید طاهری در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) و حفظ جان دیگر رزمندگان را بی‌بدیل و تحسین‌برانگیز خواند و گفت: این شهید والا مقاوم علاوه بر این که در راه خدا و ارزش های والای اسلامی و الهی به شهادت رسیده، چنان فداکاری و از خودگذشتگی نشان داده است که جان بسیاری از شیعیان دیگری را که در کمین محاصره گروه تکفیری داعش بودند نجات داد و خدمت بزرگی را از خود به جا گذاشت.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: گفته می‌شود اگر فداکاری‌ و از خودگذشتگی‌ها این شهید والا مقام نبود، تعداد زیادی از شیعیان و رزمندگان مدافع حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) به دست داعش می افتادند و بدون شک داعشی‌های پلید و خون‌خوار، بی رحمانه و جسورانه سَر از تَن رزمندگان اسلام جدا می‌کردند که با فداکاری شهید طاهری این نقشه شوم دشمن نقش برآب شد.

حجت الاسلام‌ و المسلمین نکونام تاکیدکرد: شهادت و جان دادن این‌گونه در پیشگاه خدای متعال، واقعا ارزشمند است و خوشا به حال شهید طاهری؛ زیرا انسان هر چه قدر فکر می کند، می‌بیند عقب‌مانده واقعی ما هستیم و بَرنده واقعی شهید طاهری و امثال این شهدای مدافع حرم هستند.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر این که فرزندان و خانواده شهید نیز ادامه دهنده راه پدر عزیز و گرانقدر خود خواهند بود تصریح کرد: فرزندان رشید و خوب این شهید هم بیدار، بصیر و اهل انقلاب هستند و همانند دیگر خانواده‌های شهدا اجازه نخواهند داد که پرچمی که این شهدا برافراشته کرده‌اند بر زمین بماند و به یقین ادامه دهنده و مشوق راه شهید خود خواهند بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خاطرنشان‌کرد: شهیدان به وظیفه خود که دفاع از اسلام و ارزش‌های الهی بود، به خوبی عمل کردند و به سعادت و رستگاری ابدی دست یافتند اما آن چه که مهم است این است که دیگران بکوشند راه شهیدان را ادامه بدهند و مشوق باشند و اجازه ندهند این راه گم و یا کم‌رنگ شود.

حجت الاسلام‌ و المسلمین نکونام با اشاره به تلاش دشمنان داخلی و خارجی برای کم‌رنگ کردن راه شهیدان به خصوص شهدای مدافع حرم تصریح‌کرد: خیلی‌ها می‌خواهند در این جهت تأثیر سوء بگذارند و احیاناً روحیه‌ها را بشکنند و منفی بافی کنند و به اشکال مختلف با بیان حرف‌ها و مطالبی، خدشه در این راه وارد کنند که باید هوشیار بود و محکم در دهان یاوه‌گویان زد.

امام جمعه شهرکرد هوشیاری، حریت و بیداری در خانواده‌های شهدای مدافع حرم را تحسین‌برانگیز خواند و گفت: الحمدلله در تمامی خانواده‌های شهدای مدافع حرم روحیه حریت و آزادگی و شهادت‌طلبی موج می‌زند و هر زمان که با هر کدام از این خانواده‌ها دیدار داشته‌ایم ایستادگی، شهامت و مقاومت را در وجود آن ها مشاهده کردیم که با صدای رسا و عزم راسخ می‌گفتند که در دهان یاوه‌گویان می‌زنیم و اجازه نخواهیم داد راه شهدای ما کم رنگ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *