آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم عباس عبدالهی

شهید مدافع حرم عباس عبدالهی

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۲۱
محل تولد:مرند
محل صدور:مرند
تاریخ جانبازی:۱۳۶۵/۱۰/۲۱
محل جانبازی:عملیات کربلای ۵
محل شهادت :درا ، سوریه!
۶۴ ماه در جبهبه بوده
در صد جانبازی:۲۰ در اداره جانبازان
دارای ۱۴ تا مدرک مربی گری در انواع ورزش
دارای انواع مدال های قهرمانی

💠شهید عبداللهی بازنشسته سپاه، اهل مرند و ساكن تبریز، مداح اهل‌بیت(ع) و قهرمان ورزش‌های رزمی از جمله جودو، رشته سه‌گانه، چتربازی و همچنین تیراندازی بود. او قهرمان ورزش‌های رزمی ارتش‌های جهان بود كه سال‌ها به‌عنوان یك بسیجی مخلص در مناطق عملیاتی كشور حضور داشت و همچنین یكی از راویان ۸ سال دفاع مقدس در كاروان‌های راهیان نور بود. شهید عبداللهی جزو بهترین تك تیراندازهای ایران بود و شاید هم بهترین آنها. او همواره سخت‌ترین راه را انتخاب می‌كرد، چه آن زمان كه فرمانده گردان صابرین تیپ امام زمان(عج) لشكر عاشورا بود و چه حالا كه بعد از بازنشستگی، نشستن را بر خود حرام كرد و راه سوریه را در پیش گرفت صفایی داشت وصف‌ناپذیر و پای ثابت اردوهای راهیان نور دانشجویی بود. با دانشجویان انس می‌گرفت و با آنها از شهدا و مرامشان می‌گفت. این شهید راه خدا چنان با شهدا عجین بود.
كه در سخنرانی‌هایش می‌گفت: من با شهدا راه می‌روم، غذا می‌خورم و می‌خوابم و این آسایشی كه شهیدان برای من به وجود آورده‌اند، هرگز نخواهم گذاشت پرچم «یا مهدی (عج) ادركنی» آن ناله‌های رزمندگان در نمازهای شب و هنگام شب عملیات زمین بماند. در ادامه برخی از خاطرات مربوط به این شهید بزرگوار را از زبان دوستان و همرزمانش می‌خوانید.
🌷یك بار تعریف می‌كرد كه قرار بود در مراسمی باحضور مقام معظم رهبری همراه با عده‌ای چتربازی كنند. می‌گفت موقعی كه پریدم، چترم درست باز نشد. در آن لحظه با خود فكر كردم اگر من بیفتم، مراسم به هم می‌خورد و دوست نداشتم حالا كه حضرت آقا هم تشریف دارند، این اتفاق بیفتد. تصمیم گرفتم هر طور شده مسیرم را كمی تغییر دهم و فرود بیایم. خدا كمك كرد و با آن چتر خراب هم توانستم فرود بیایم و مراسم به هم نخورد اما به گوش آقا رسید كه برای یكی از چتر بازها چنین اتفاقی افتاده است. ایشان بعد از مراسم مرا دیدند و برایشان ماجرا را از زبان خودم تعریف كردم.
🌷فتح برجك بدون وسایل
یك بار قرار بود بالای یك برجك پرچم كشورمان را نصب كنند كه برای بالا رفتن از این برجك امكانات لازم از جمله طناب مخصوص نبود. عباس دوره‌های چتر بازی و راپل را به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای طی كرده بود. گفت: من بدون امكانات میروم و پرچم را نصب می‌كنم. نور كافی نبود و با آن شرایط بالا رفتن از چنین ارتفاعی خیلی سخت بود اما او رفت و موفق شد.

💠سردار شهید حاج عباس عبداللهی جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس مدافع حرم حضرت زینب (س) فرمانده گردان صابرین تیپ امام زمان(عج) لشكر عاشورا روز پنج شنبه ٢٣ بهمن ٩٣، همراه مدافع حرم شهید علی سلطانمرادی در درگیری با تروریستها و تکفیریهای جبه النصره در منطقه «کفر نساج» واقع در شمال غرب درعا (استان جنوبی سوریه)، به فیض شهادت نائل شد. پیکر پاک این شهیدان والامقام، همچنان در اختیار تروریست‌هاست

💠https://telegram.me/Agamahmoodreza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *