آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم صفدر حیدری

شهید مدافع حرم صفدر حیدری

معرفی شهید
نام و نام خانوادگی: صفدر حیدری
نام پدر:
محل تولد: ممسنی
تاریخ تولد: ۴۸
تاریخ شهادت: ۹۴/۱۱/۱۴
محل شهادت: نبل و الزهرا، سوریه
محل دفن: ممسنی
وصعبت تاهل: متاهل
تعداد فرزندان: ۱

زندگی نامه
سرهنگ صفدر حیدری جانشین گردان توپخانه پادگان شهید آیت الله مدنی نورآبادممسنی که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه اعزام شده بود روز ۱۴ بهمن ۹۴ در جریان آزادسازی محاصره چهارساله «نبل» و «الزهراء» در شمال غرب حلب به شهادت رسیده است
سرهنگ حیدری از اهالی روستای جویجان بخش جاوید شهرستان ممسنی است
خاطرات
متن سخنرانی فرزند شهید مدافع حرم”صفدر حیدری” در مراسم تشییع پیکر این شهید به شرح زیر میباشد:
بسم رب الشهدا و الصدیقین
سلام به مردم قدر شناس و شهید پرور شهرستان های ممسنی و رستم، من رضا حیدری فرزند بزرگ سردار شهید صفدر حیدری هستم، پدرم عشق و علاقه زیادی به خانواده داشت ، من و برادر کوچیکم هادی را بسیار دوست داشت.
بعد از خداوند متعال تنها پشتیبان و یاور ما بود، هروقت اخبار تلوزیون را گوش میداد و آ ن صحنه های هولناک و تاسف بار را در سوریه در کنار حرم حضرت زینب کبری(س) مشاهده میکرد بسیار افسرده و ناراحت میشد.
وقتی میدید گروهی به نام دین اسلام به مردم بی دفاع و مظلوم حمله میکنند و به زنان و کودکان و حتی پیرزنان و پیرمردان هم رحم نمیکنند میگفت: اینها برادران و خواهران دینی ما هستند ، نباید کاهلی کنیم ، نباید اجازه دهیم که اینگونه مسلمانان و هم کیش ما را با ذلت و خواری بکشند.باید تا توان داریم با این کافران تکفیری بجنگیم .
سرانجام تصمیم خود را گرفت و ما را به امان خدا سپرد خود راهی جبهه جنگ شد تا در راه دفاع از شرف و ناموس و عزت اسلام و مسلمانان به درجه رفیع شهادت نائل شد.
روحش شاد و یادش گرامی
بنده با دلی پر زا غم و اندوه و با بغض در گلو از طرف خود و خانواده و بستگانم از حضور پرشور و شکوهمند مردم شریف و شهید پرور ممسنی و رستم ،تیپ دوم تکاور امام سجاد(ع) ، سپاه ناحیه ممسنی، امام جمعه شهرستان و … و کلیه نهاد ها و ادارات که نشانه قدردانی و قدرشناسی از شهیدان مکتب شهادت است تشکر و قدردانی میکنم.
والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *