آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم سید مجتبی حسینی

شهید مدافع حرم سید مجتبی حسینی

نام: سید مجتبی

نام خانوادگی: حسینی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: مشهد

تاریخ شهادت: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

محل شهادت: بصری الحریر

مزار شهید: بهشت رضا(ع) مشهد

خانواده‌ی حسینی از خانواده‌های مهاجر افغانستانی که دو فرزند از یازده فرزند خود را در راه اسلام فدا کرده اند.

سید مجتبی و سیداسماعیل پسران شهید این خانواده هستند که مثل پدرشان از همان کودکی نیرومند و قوی پرورش یافتند. پسرانی که گویا برای جنگ‌آوری و دفاع قد کشیده و بزرگ شده بودند؛ در همان افغانستان برای اولین بار وارد ارتش شدند و برای دفاع از کشورشان در مقابل طالبان، سلاح به دست گرفتند.

آن‌ها بعداز ۷ سال جنگیدن در افغانستان، با شنیدن خبر در خطر بودن حرم حضرت زینب (سلام الله علیها)، برای دفاع از اسلام و حرم پیام‌آور عاشورا، دفاع از میهن خود را رها کردند تا مدافع حریم عزیزترین های خدا باشند.

برادران حسینی نیمی از عمرشان را در تمرین و آموزشهای نظامی و جنگ و زیر گلوله ی دشمن سپری کردند. مادری داشتند که با وجود همه ی دلهره‌ها واحساس‌های زنانه و مادرانه‌اش، آنها را به مادرِ دو عالم، حضرت فاطمة الزهرا(س) سپرده بود. او با رفتن و جنگیدن فرزندانش مخالفتی نمی‌کرد و دفاع از حرم و حریم را وظیفه آنها می‌دانست.

سیدمجتبی، پسر آرام و خوش اخلاقی بود. حاصل ازدواجش، «سید عیسی» است. پسر ۴ ساله او که اکنون در نبود پدر، مرد خانه است.

سیداسماعیل، پسر شاد و پرشور و نشاطی بود که پایش در خانه بند نمی‌شد. هر زمان که صحبت از ازدواجش می‌شد، با شوخی جواب می‌داد تا حرف پدر و مادرش را زمین نگذارد و موجب دلشکستگی آن‌ها نشود، اما فکرش جای دیگری بود.

به گفته‌ی پدر، مجتبی مرد تسلیم شدن نبود. او زیردست مستشارهای آمریکایی آموزش نظامی دیده بود. از پا در آوردن و شهید کردنش کار هر کسی نبود! او در وقت شهادت با وجود محاصره ی شدید، فقط دو نارنجک داشت که هوشمندانه، ضامنشان را کشید و آن‌ها را زیرپایش گذاشت تا همزمان با عروج عاشقانه‌اش، چندین تن از مزدوران دشمن را به هلاکت برساند.

سید اسماعیل هم مانند برادر، قبل از شهادت، نفس چند تن از حرامیان را می‌گیرد و هلاکشان می‌کند؛ آن‌گاه به سوی ملاقات پروردگارش رهسپار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *