آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم سید فخرالدین تقوی

شهید مدافع حرم سید فخرالدین تقوی

زندگی نامه شهید مدافع حرم سید فخرالدین تقوی زاده

شهید سید فخرالدین تقوی زاده در آذرماه سال ۱۳۶۳ در خانواده ای مذهبی ،فرهنگی از سادات امام زاده علی ، از پدری سید و مادری سیده چشم به جهان گشود. پدرش نام والای سید فخرالدین را برای ایشان برگزید. در حقیقت این اسم شایسته و برازنده وی بود .

بعد ار اینکه دوران طفولیت را پشت سر گذاشت در سن ۶ سالگی راهی مدرسه شد و دوران ابتدایی و راهنمایی و تا سال اول دبیرستان را پشت سر گذاشت و سپس مدرسه را رها نموده و به کارهای فنی از قبیل لوله کشی و برق کشی پرداخت. سپس راهی خدمت سربازی شد و بعد از پایان خدمت ، در تیپ تکاور امام سجاد(ع) کازرون به صورت پیمانی به خدمت مشغول شد و بعد از مدتی انصراف داد تا اینکه در سال ۹۴ یک مرتبه برای رفتن به سوریه به دفاع از حرمین، بال گشود و بعد از اتمام آموزش جهت اعزام سر از پا نمی شناخت و تصمیم نهایی خود را با عزمی راسخ و استوار گرفته بود .

سید فخرالدین می گفت: من باید بروم و با گروه های تکفیری و داعش بجنگم. روزهایی که آموزش می دید بعد از اتمام آموزش به همه دوستان و آشنایان و قوم و خویشان سرکشی میکرد و از آنها حلالیت می طلبید.

تا اینکه درشانزدهم بهمن ماه ۱۳۹۴ مانند کبوتری سبک بال و عاشقانه در دفاع از حریم حضرت زینب(ع) به پل شهادت که اصلی ترین گذرگاه رسیدن به معشوق می باشد به مقام والای شهادت نایل گردید و به آرزوی دیرینه خود رسید. روحش شاد ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *