آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم سید شیرآقا حسینی

شهید مدافع حرم سید شیرآقا حسینی

علاقه خاصی به حضور در جبهه های جنگ علیه کفر و نفاق داشت از این رو در سالهای ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶ در جبهه های حق علیه باطل ضد رژیم منفور طالبان و فرقه ضاله وهابیت هم شرکت داشت.

شهید سید شیر آقا حسینی در سمنگان، سال ۱۳۵۸ متولد شد.زمانی که فقط ۷ سال داشت ،پدرش را از دست داد.از آن پس،تحت سرپرستی برادر بزرگش قرار گرفت. تحصیلات ابتدایی خود را در مکاتب سنتی منطقه، با یادگیری قرآن کریم و دروس دیگر فرا گرفت.

شهید حسینی عشق وعلاقه ی خاصی به حضور در جبهه های جنگ علیه کفر و نفاق داشت.در سالهای ۷۵و۷۶ ضد رژیم طالبان و وهابیت در کنارهمرزمانش ،با الگو گیری از سالار شهیدان حسین بن علی (ع) در میادین نبرد حضور فعال و موثر داشت.

این شهید بزرگوار در سال ۱۳۷۶ در سنگر مقاومت علیه طالبان،به مدت ۶ ماه به اسارت در آمد. که سر انجام در تبادل بین اسرا ،آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

در سال ۱۳۷۹به همراه خانواده اش به ایران مهاجرت و در شهر قم ساکن شدند.

شهید حسینی شاید درک کرده بود که یزیدیان زمان،با نقاب وهابیت گمراه تکفیری با امکانات سران کفر ،عاشورای دیگری به راه انداخته و درپی تخریب حرم حضرت زینب هستند. او خود را مسئول احساس میکرد که مشتاقانه به دفاع از حریم حضرت زینب شتافت.

شهید بزرگوار در ۹ آذر ماه سال ۹۲در یک عملیات چریکی، به شهادت رسید. از شهیدشیر آقا حسینی ، تنها دو پسر به یادگار مانده است.

یاد و خاطر، این شهید بزرگوار و همه شهدای مدافعان حرم را گرامی میداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *