آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم سید احسان میرسیار

شهید مدافع حرم سید احسان میرسیار

زندگینامه شهید سید احسان میرسیار از زبان برادر ایشان

شهید متولد سال ۵۹ و پسر بزرگ خانواده بودند. پدر ایشان اهل سادات محله لاهیجان و مادر گرامی ایشان اهل شهرستان لنگرود هستند.

وی درباره اخلاقیات این شهید مدافع حرم افزود: به تقوا و احکام اسلامی و نماز اول وقت حساسیت ویژه ایی داشتند و از سن پانزده سالگی که به سن تکلیف رسیدند شروع به نوشتن وصیت نامه کردند.

موقعی که شهید در مقطع راهنمایی بودند روزه می گرفتند و حتی یکبار به خاطر ضعف جسمانی حالشان بهم خورد و به خانه ایشان را آوردند.

برادر شهید درباره نحوه ازدواج و آشنایی ایشان با همسر خود گفت: پدر خانم ایشان هم محلی پدر ما بودند و با هم آشنا شدند و برای خواستگاری به خانه ها آن ها رفتند.

شهید از زمان عقد درباره شهادت خود و ضعیت کاریشان می گفتند و حتی دست نوشته هایی را به هم همسر خود دادند و همیشه تاکید می کردند که به ماندن من عادت نکنید.

شهید وقت آزاد خود را به تحصیل می پرداختند و تا کارشناسی ارشد علوم سیاسی تحصیل کردند و باقی وقت آزاد خود را با خانواده می گذراندند.

برادر شهید در ادامه گفت: ایشان سه فرزند به نام زهرا که ششم ابتدایی ،زینب پیش دبستانی، رقیه یک سال و سه ماه دارند که به آموزش تعلیماتی دینی و تربیتی برای فرزندان خود اهمیت خاصی می دادند.

از خصوصیات شهید می توان به بصیرت خاص سیاسی اشاره کردند که اکثر کسانی که سوال و شبهه ایی داشتند از ایشان می پرسیدند و شهید هم سعی می کردند وقت کافی را برای شفاف سازی شبهات صرف کنند.

برادر شهید مدافع حرم شهید سید احسان میرسیار در ارتباط با نحوه اعزام شهید به سوریه گفت: یک گروه قرار بود از لشکر محمد رسول الله اعزام بشود وقتی شهید متوجه شدند بسیار تکاپو کردند تا بتوانند اعزام بشوند و در نهایت در گروه دوم ثبت نام کردند. اما با توجه به اینکه یک نفر از گروه اول انصراف داد ایشان توانستند با گروه اول به سوریه اعزام بشوند.

ایشان دو اعزام به سوریه داشتند که دراعزام اول در اربعین حسینی برگشتند که از دو ناحیه ترکش خوردند و جانباز شدند و در دومین اعزام خود شهید شدند.

وی در درباره آخرین دیدار خود با شهید گفت: آخرین دیدار ما قبل از اعزام دوم در دی ماه سال ۹۴ ا بود که برای بدرقه ایشان به فرودگاه رفتم.

برادر

شهید مدافع حرم درباره خبر شهادت شهید گفت: اولین سه شنبه بعد تعطیلات بود که مسوولین لشکر ۲۷ محمد رسول الله خبر شهادت ایشان را به ما دادند و گفتند: ایشان مفقود الجسد هستند. بعد از آخرین مکالمه ایشان با بی سیم تقریبا ۱۶ دقیقه بعد بی سیم دست دشمن بود.

برادر شهید در ارتباط با علت درخواست شهید برای دفن در سادات محله لاهیجان گفت :محل دفن خود را سادات محله لاهیجان انتخاب کردند چون عمو شهیدمان در این مکان دفن شدند و در دوره نوجوانی و جوانی ما عموی خود را الگو خود قرار داده بودیم و علاقه خاصی به ایشان داشتیم .
🔸وصیت نامه شهیم مدافع حرم احسان میرسیار
ای مردم بیدار شوید که وقت تنگ است و آن روزی که ما با پرونده اعمال خود روبرو شویم نزدیک است

ای انسانها جنگی دوباره رخ داده است

جنگی بس خطرناک تر از جنگ نظامی

در جنگ دیروز ما خمپاره ها ،موشکها، هواپیماها ، تانکها و گلوله ها دیده میشدند اما در جنگ امروز انها نامرئی هستند و قدرت تخریب آنها چندین برابر شده .

امروز همه آنها بروی امواج ماهواره ای سوار می شوند و روی گیرنده های تلویزیون های ما مینشینند و بدون اینکه خودما احساس کنیم جوانان ما را زجر کش میکنند.

خشاب گلوله های امروز کاست نوارهایی که از آن دور دستها شلیک میشوند و تمامی این گلوله ها در قلب جوانهای ما جای میگیرد و آنها را از پای در می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *