آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم جواد محمدی منفرد (مهدی)

شهید مدافع حرم جواد محمدی منفرد (مهدی)

شهید جواد محمدی(مهدی محمدی منفرد) از مشهد مقدس داوطلبانه راهی سوریه شده و چند روز پیش به شهادترسیده و به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

برادر شهید مدافع حرم مهدی محمدی مفرد با اشاره به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی شهید گفت: .

برادرم در تمام هیئت‌ها فعال بود حتی بسیاری از جلسات مهدیه مشهد را نیز خود پایه‌گذاری کرده است. بعد از جنگ‌هایی که در سوریه شکل گرفت و کشورهای بسیاری بر آن دامن زدند گفت من باید هر طور که امکانش باشد به سوریه بروم.

گفتم شما دو فرزند کوچک داری اما نتوانستم مانع رفتنش شوم. معتقد بود هر جا اسلام و مسلمانان در خطر باشند باید رفت،

اسلام مرز ندارد وقتی به شیعیان سوریه و حرم حضرت زینب(س) جسارت کنند به حرم امام رضا(ع) و مردم ایران هم ممکن است جسارت کنند.

وی در ادامه گفت: برادرم دو فرزند دارد که ابوالفضل سه ساله و علی اکبر چند روزه است، .

مهدی می‌گفت: “اگر امروز به سوریه نروم چطور می‌توانم انتظار داشته باشم فرزندانم در کشورشان امنیت داشته باشند.” .

برادرم از طریقلشکر فاطمیون اقدام کرد و مدتی در تهران در یک دوره آموزشی داشت. فرزندش دو روزه بود که داوطلبانه راهی سوریه شد. بعد از ۳۸ روز در ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری در عملیات نبل و الزهرا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

محمدی افزود: روز جمعه برای شناسایی پیکرش به تهران رفتیم، گلوله به صورت مهدی خورده بود و نیمی از صورتش از بین رفته بود.۱۰ روز مانده بود که به سوریه برود برای دوره فوق لیسانس ثبت نام کرده بود،

شرایط تحصیلی، شغلی و مالی مهدی خیلی خوب بود برخلاف عقیده برخی که معتقدند مدافعان حرم برای پول از جان خود می‌گذرند باید بگویم مهدی کارمند حراست فرودگاه بود و هیچ نیاز مالی نداشت.

تنها برای دلش و عشقی که به ائمه اطهار داشت رفت و در نهایت شهید شد.

پیکر مطهر این شهید والامقام در روز ۱۹ بهمن ماه ۹۴ از مهدیه مشهد به سمت حرم تشییع شد و در گلزار شهدای مدافع حرم بهشت رضا(ع) به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *