آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم جمال رضی

شهید مدافع حرم جمال رضی

زینت ربیع پور در ۱۴ فروردین سالروز شهادت شهید مدافع حرم شهید جمال رضی در گفتگو با پرنیان گیل از نحوه آشنایی و ازدواجشان اظهار کرد: در یکی از روستاهای آستانه اشرفیه با یکدیگر آشنا شدیم و ایشان موذن مسجد بودند ،من هم در کلاس های قرآن و… شرکت می کردم که به گفته آقا جمال ، خودشان من را دیده و به همسری انتخاب کردند.

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی گفت: آقا جمال به خانواده پیشنهاد دادند و خانواده ها از روی شناختی که داشتند قبول کردند و زندگی مشترکمان از سال ۱۳۸۵ همزمان با اول ماه مبارک رمضان آغازشد و ثمره ی ازدواجمان دو فرزند به نام های محمدطاها و محمدحسین شد.

وی در مورد خصوصیات اخلاقی شهید مدافع حرم خاطرنشان کرد: آقا جمال فوق العاده بود، درادب، مهربانی، تواضع، کمک از هر لحاظی به همه، محبت و توجه خیلی زیاد به خانواده از جمله خصوصیت اخلاقی ایشان بود.

ربیع پور از دیگرخصوصیات اخلاقی شهید اظهار کرد: آقاجمال بسیار متواضع بود و خودشون رو در حد و اندازه شهادت نمی دیدند ولی همیشه می گفت اگر خداوند بنده ای را خیلی دوست داشته باشد آن بنده را به بهترین شکل نزد خود می برد، به من هم می گفت پیمانه هر انسانی که پر شود هرجایی و هر شرایطی که باشد روحش پرواز می کند وچه عالی که به بهترین شکل برود. می گفت اگر یک روزی من رفتم ماموریت و برنگشتم، یادتان باشد که هیچ وقت نگویید چرا رفت چون اگر بودم ونمی رفتم هم مرگم فرا می رسید و می رفتم.

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی در مورد سخنان شهید قبل شهادت گفت: من این صحبت های ایشان را باور دارم ،خود ایشان هم با این سخنان من را آرام کردند . من هم با این سخنان الان به خودم آرامش میدهم.

وی با اشاره به اینکه آقا جمال برای دومین بار بود که رفتند سوریه که به شهادت رسیدند،افزود: شهید رضی در وصیت خود نوشته بود :من رفتم تا به ندای رهبرم لبیک بگویم تا به خودم ثابت شود اگر در زمان امام حسین (ع) بودم نیز زیر پرچم ایشان می ماندم.

ربیع پور با بیان اینکه شهید در همه ی ماموریت ها پیش قدم بود اظهار کرد: از همان زمانی که موضوع جنگ سوریه پیش امد.گذرنامه گرفتند ومنتظر بودند و می گفت که راحت است روز قیامت شرمنده شما بشوم که ان شاالله من را می بخشید اما شرمنده خانم حضرت زهرا(س) شدن سخت است،خیلی سخت.

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی در مورد اعتقادات شهید به راهی که رفت گفت: ایشان معتقد بود وقتی شب های محرم،شب های احیا و شب های مناجات می گوییم لبیک یاحسین(ع)….لبیک یازینب(س)…لبیک یازهرا(س)…الان موقع عمل کردن است.

وی با اشاره به اینکه شهید همیشه منتظر اعزام بود افزود: سال اولی که ایشان داشت می رفت ،با اینکه پسرکوچکم فقط ۲۸روز داشت اما این موضوع مانع رفتن ایشان نشد.

ربیع پور درمورد حال و روز خود در هنگام نبود همسر اظهار کرد: از سال قبل از شهادت همسرم که شهید خوشه بر دوست صمیمی ایشان بود و شهید شد، در وجودم بارها و بارها این لحظات و خبرشهادتشان در دلم می آمد ،گویی که از درون یکی به من می گفت مطمئن باش شهید می شود.حتی چند بار این حس را به ایشان گفتم.

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی با اشاره به نحوه شنیدن خبر شهادت همسرش گفت: خبرشهادتشان را یکی از دوستان از طریق تلفن و ساعت ۱۱ونیم شب به ما اطلاع دادند و همه شک داشتند ولی من باور داشتم که به شهادت رسیده است و یک لحظه احساس کردم تمام پشتم خالی شده ،دلتنگش شدم…دلتنگ…ولی می گفتم خوش بحالت…می گفتم خدا خیلی دوست داشت…و فقط از خودش کمک می خواستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *