آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم اکبر ملکشاهی

شهید مدافع حرم اکبر ملکشاهی

زندگینامه شهید اکبر ملکشاهی/۱
امتناع شهید «اکبر ملکشاهی» از پشت میزنشینی/ «برای کارهای دشوار آموزش دیدم»

همسر سردار شهید سرتیپ «اکبر ملکشاهی» با اشاره به اینکه این شهید والامقام همواره در حال خدمت به نظام بوده و از پشت میزنشینی امتناع می‌کرد، گفت: شهید ملکشاهی بارها اعلام می‌کرد که:‌ «ما نظامی هستیم و برای کارهای دشوار آموزش دیدیم».

همسر سردار شهید سرتیپ اکبر ملکشاهی تصریح کرد: شهید والامقام اکبر ملکشاهی در چهارم آبان سال ۱۳۴۵ و در شهرستان قصرشیرین متولد شد، دوران ابتدایی و راهنمایی را در کرمانشاه گذراند و دروان دبیرستان را همزمان با عملیات‌های دفاع مقدس جبهه در سپری کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ شهید ملکشاهی پس از اخذ مدرک دیپلم به عنوان نیروی بسیجی در جبهه‌های دفاع مقدس حضور فعالی داشتند که ر این دوران بالغ بر ۵۰ ماه را به دفاع از کشور و ارزش‌های نظام در آن مقطع زمانی پرداختند.

فرزند شهید ماشاله دلیلی و همسر شهید اکبر ملکشاهی گفت: سال ۱۳۶۶ شهید ملکشاهی وارد نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به عنوان جانشین و فرمانده گردان در عملیات‌های متعدد به ویژه کربلای ۵ حضور یافت که در این عملیات مجروح شد و پس از اینکه سه ماه را در کما بود، به فضل خدای متعال به زندگی بازگشت.

بانو دلیلی یادآور شد: شهید اکبر ملکشاهی در واقع در این عملیات یک‌بار شهید شد و خدا ایشان را برای شهادت با فیض‌تری حفظ فرمود.

وی گفت: این شهید والامقام در پنجم مرداد سال ۶۷ و در عملیات مرصاد به عنوان فرمانده گردان علاوه بر مسؤولیت آر.پی.چی در جبهه به آموزش و هدایت جوانان در عملیات مشغول بود.

بانو دلیلی یادآور شد:‌ پائیز سال ۶۹ با شهید اکبر ملکشاهی ازدواج کردم و ایشان همواره مسؤولیت‌پذیر و معتقد به ارزش‌های و آرمان‌های انقلاب اسلامی بودند.

فرزند شهید ماشاله دلیلی مطرح کرد: شهید اکبر ملکشاهی اواخر سال ۶۹ برای دفاع از کشور و نیز خاکبرداری، آموزش نیروهای انقلاب اسلامی و شناسایی دشمن بعثی، عازم عراق شد و در این راستا تنها راه ارتباطم با ایشان از طریق مکاتبه و ارسال نامه بود یا اینکه ۴۰ روز یک‌بار به مرخصی می‌آمدند.

همسر سردار شهید سرتیپ اکبر ملکشاهی یادآور شد: این شهید والامقام طی این سال‌ها در سپاه حضرت نبی‌اکرم استان کرمانشاه مشغول به خدمات‌رسانی بودند، همچنین سال ۷۱ مقارن با زایمان نخستین فرزندمان بود و ایشان همواره کار را با جدیت هرچه تمام‌تر ادامه می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه سال بعد و با تولد دومین فرزندمان ایشان بیشترین توجه را به خدمت در نظام معطوف می‌کردند، گفت: طی سال ۷۱ به تیپ انصارالحسین(ع) استان همدان منتقل شدند و به عنوان جانشین یکی از گردان‌ها به فعالیت و خدمت به نظام می‌پرداختند.

بانو دلیلی تأکید کرد: شهید اکبر ملکشاهی همواره در حال خدمت به نظام و انقلاب بود به نحوی که لحظه‌ای آرام و قرار نداشت و بارها اعلام می‌کرد که:‌ «ما نظامی هستیم و برای کارهای دشوار آموزش دیدیم» و از پشت میزنشینی اکراه داشت.

همسر سردار شهید سرتیپ اکبر ملکشاهی اظهار داشت: این شهید والامقام در دهه ۸۰ از استان همدان به تهران انتقال یافت و طی این سال‌ها از رسته پیاده‌ نظام وارد رسته(گروه) مهندسی شد و به عنوان کارشناس و فوق لیسانس رشته جنگ نرم (باتوجه به قابلیت و توانمندی که در این مسؤولیت داشت و در دوران جنگ تحمیلی به عنوان تخریب‌چی مشغول بود) در نظام به خدمات‌رسانی می‌پرداخت که نقطه عطفی بر تحولات زندگی ایشان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *