آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم اسماعیل خان زاده

شهید مدافع حرم اسماعیل خان زاده

اسماعیل خانزاده پاسدار مدافع حرم حضرت زینب کبری سلام الله علیها در تاریخ ۲۹/۹/۹۴ توسط تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسید و به لاله های سرخ زینبی پیوست.

شهید اسماعیل خانزاده در روستای زنگی کلا دابو شهرستان محمودآباد متولد شد و در سن ۳۱ سالگی در ۲۹ آذر ماه همزمان با شب شهادت امام حسن عسگری بازدهمین اختر تابناک امامت در منطقه حلب سوریه در درگیری با اشرار داعش به شهادت رسید و از این شهید گرانقدر یک فرزند ۵ ساله به نام نرگس به یادگار مانده است

این شهید عزیز نخستین شهید مدافع حرم شهرستان محمود آباد بود. پیش از این ده شهید مدافع حرم از مازندران به دست تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه به شهادت رسیده بودند.

شهید اسماعیل خانزاده خادم افتخاری آستانه‌ی مقدسه‌ی امام زاده عبداللهعلیه السلام بود.این امامزاده در ۱۲ کیلومترى جنوب غربى آمل و در روستاى اسکومحله قرار دارد. این بقعه ی مبارکه، از شاخص ترین و پر زائرترین زیارت گاه های ایران به شمار می رود.

وصيت شهيد مدافع حرم حضرت زینب (س) خانزاده به دخترش

وصيت شهيد خانزاده به دخترش : اي دختر عزيزم ، جگر گوشه بابا ، خيال نكن من بيخيال تو بودم ، بدان كه بابا تو را بينهايت دوست داشت اما چه كنم كه بر من تكليف بود و احساس مسئوليت داشتم بابا لحظه اي از ياد تو غافل نخواهد شد و در همه مراحل زندگي در ياد تو خواهم بود ولي اگر دوست داري بابا هم از تو راضي و خوشحال شود حفظ حجاب و شعائر ديني است و اگر روزي حافظ قرآن شدي به ياد من هم باش و براي شادي روح من قرآن تلاوت كن و همچون شب ها كه براي من آيه الكرسي مي خواندي بيا سر قبر بابا بخوان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *