آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم احمد مجدی

شهید مدافع حرم احمد مجدی

زندگینامه شهید مدافع حرم حاج احمد مجدی

♦️سردار شهید حاج احمد مجدی در ۱۳۴۶/۰۲/۰۵ در دزفول پا به عرصه وجودگذاشت. صدای اولین گریه های تولدش هم زمان با بانگ الله اکبر موذن برای نماز صبح بود.

?او از کودکی در شهر اندیمشک زندگی کرد. با شروع جنگ تحمیلی به عضویت بسیج درآمد. ایشان در زمان جنگ با وجود سن کم برای اولین بار در تیپ امام حسن(ع) در جزیره مجنون و هورالعظیم درجبهه حضور یافت و سپس با رزمندگان اندیمشک در لشکر ۷ ولیعصر(عج) در ماموریتهای مختلف درگردان حمزه سیدالشهدا بعنوان یک رزمنده سربازی امام زمان (عج )پذیرفت .

?او درعملیات والفجر۸ غواص و خط شکن بود و به شدت مجروح شد و حتی تا مرز شهادت هم پیش رفت اما پس از چندین ماه تحمل و رنج و بدست آوردن سلامتی نسبی، به جبهه بازگشت و به خدمت در جبهه ادامه داد و در سال ۱۳۶۶ به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و پس از افتخار پوشیدن لباس سبز و در کسوت پاسداری در عملیات های دیگر شرکت نمود دوره های نظامی مختلف را در شیراز و مشهد سپری نمود .

در پایان جنگ سنگر تحصیل را برای خدمت بیشتر انتخاب کرد فوق دیپلم مدیریت را از دانشگاه پیام نور دزفول گرفت و دوره ی سطح یک افسران را در دانشگاه امام حسین(ع) تهران به پایان رساند، ایشان همچنین مدرک فوق دیپلم علوم پایه نظامی و لیسانس علوم پایه جهادی با گرایش به جنگ نرم را نیز در همین دانشگاه اخذکرد.لیاقت وشایستگی او فرمانده هان وقت را به این باور رساند که حاج احمد می تواند یک فرمانده باشد ودر طول خدمت از پایین ترین رده فرماندهی شروع ودر دوره های مختلف موفقیت کسب کرد تا به فرماندهی گردان حمزه سید الشهداء در تیپ ۳ لشکر ۷ ولیعصر( عج )منصوب گردید.

?احمد چون در طراحی و مشاوره جنگی تفکر خوبی داشت با صلاح دید فرماندهی بعنوان جانشین در معاونت طرح عملیات بکار گیری شد و با تشکیل لشکر عملیاتی ۷ ولیعصر (عج)از مجموعه تیپ جدا و به عنوان مسئول معاونت طرح عملیاتی لشکر۷ ولیعصر (عج) راهی اهواز مرکز استان خوزستان شد .

? حاج احمد برای بار دوم به سوریه (بعنوان فرمانده گردان مدافعان حرم لشکر ۷ ولیعصر)جهت دفاع ازحرم زینب کبری( س)رهسپارگردید و در عملیات جبهه مقاومت در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ که منجر به آزاد سازی دوشهر شیعه نشین نیل و الزهرا شد در حالی که با نیروهای تکفیری در جنگ تن به تن بود بوسیله تیر قناسه دشمن درتاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل شد، ماحصل ازدواج حاج احمد دو فرزند دختر می باشد.

بقلم برادر شهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *