آشنایی با مدافعان حرم دسته‌بندی نشده

شهید مدافع حرم احمد قاسمی کرانی

شهید مدافع حرم احمد قاسمی کرانی

مهندس شهید احمد قاسمی کرانی فرزند حاج دلاور متولد دوم اردیبهشت سال ۱۳۶۹ در روستای کران از توابع شهرستان فارسان همزمان با ولادت رسول اکرم(ص) متولد شد. ایشان دوران دبستان خود را در روستای کران و پس از مهاجرت خانواده به شهرکرد سال سوم راهنمایی را در مدرسه شهید معلم شهرکرد و سال اول دبیرستان را در مدرسه شهید استکی شهرکرد سپری کرد و پس از آن هنرستان سید احمد خمینی در رشته مکانیک مشغول به تحصیل شد و دیپلم خود را از آنجا دریافت کرد.
ایشان یک سال را نیز در پیش دانشگاهی فرهنگ در رشته ریاضی گذراند تا بتواند در مقاطع بالاتر در دوره کارشناسی شرکت کند وسال بعد در دانشگاه آزاد شهر مجلسی در رشته مهندسی مکانیک گرایش سیالات مشغول به تحصیل شد و از این دانشگاه مدرک کارشناسی خود را اخذ نمود و بعد از گذراندن دوران سربازی در تهران و شهرستان شوشتر در رشته دانشگاهی خود درمقطع کارشناسی ارشد در سه حوزه دانشگاهی مازندران،شیراز و اصفهان قبول شد که در دانشگاه شیراز ثبت نام کرد و قرار بود در بهمن ماه امسال(۱۳۹۴) در این دانشگاه مشغول به تحصیل شود و با اختیار کامل و علاقه بسیار ترجیح داد که با رفتن به خوزستان و ثبت نام جهت اعزام به سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب(س) جان با ارزش خود را فدا کند.
تاریخ عضویت ایشان در بسیج شهید دستغیب از سال ۰۱/۰۷/۱۳۸۰ بصورت عادی و فعال
حضور فعال در طرح تابستانی میثاق جوانان بسیج ۸۱
گواهی پایان دوره آموزش آمادگی دفاعی و آموزش مقدماتی و پایان دوره آموزش های عمومی بسیج
دیپلم مکانیک خودرو هنرستان فنی حاج سید احمد خمینی شهرکرد سال ۸۶-۸۵
عضو شورای پایگاه بسیج و لوح افتخار به عنوان دانش آموز نمونه اخلاقی و رفتاری هنرستان سید احمد خمینی
عضو گردان ۳۰۲ امداد و نجات رسته رزمی دفاعی ۸۷
عضو گردان امام حسین آر پی چی زن تیم سوم گروهان دوم تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم(ع) بهمن ۸۷
حضور فعال در فعالیت های طرح نشاط و تعالی بسیج ۸۸
تیر انداز و تخریب چی دسته دوم گروهان یکم گردان ۳۰۲ امداد و نجات فروردین ۸۸
عضو هسته صالحین گردان بیت المقدس شهید حکیم حوزه مقاومت صاحب الزمان(عج) شهرکرد سال ۹۱
عضو ضابطین قضایی ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر
گواهی نامه پایان دوره طرح هجرت در سپاه ناحیه شهرکرد
مسئول واحد نیروی انسانی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهر مجلسی اصفهان
تقدیر نامه از سپاه ناحیه مبارکه اصفهان به عنوان پیگیری در امور پرسنلی و نیروی انسانی
عضو گروه جهادی دانشجویی منتظران موعود ۲ شهرستان مبارکه
دریافت لوح سپاس از فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا سلیمانی
عضو گروه حهادی دانشگاه پیام نور شهرستان مبارکه
گواهی نامه پایان دوره وبلاگ نویسی در اسفند ۹۰
حضور فعال در جلسات شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی
حضور مستمر در برگزاری مراسم شبی با مهدی(عج) در هیئت غریب مدینه دانشگاه علامه مجلسی اصفهان
حضور فعال در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی معنویت تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی
حکم نائب قهرمانی مسابقات فوتبال جوانان شهرکرد
گواهینامه پایان دوره IFM
گواهینامه پایان دوره نانو کامپوزیت ها و کادبرد های آن در مهندسی
گواهی پایان دوره نرم افزارهای تخصصی رشته مکانیک ۹۱
گواهینامه پایان دوره بین المللی NDF
مقاله نمونه در خصوص بهینه سازی آب گرم مصرفی در یک ساختمان که آماده ارائه جهت بررسی و تولید شده بود
گواهینامه پایان دوره عمومی امداد و نجات و کمکهای اولیه هلال احمر شهرکرد
پیشگاه در اجرای دو مرحله سرپرستی اردوی راهیان نور مناطق جنوب
سر گروه حلقه های طرح صالحین بسیج دانشجویی متشکل از دانشجویان شهرستان لردگان،یاسوج و چهار محال و بختیاری
در دوران دانشجویی هر ماه حداقل یک جلسه دانشجویان را جهت دیدار و استفاده از درسو وعظ آیت الله ناصری مسجد سید اصفهان و آیت الله مظاهری در مسجد حکیم اصفهان می بردند
با خانواده های شهدا از جمله شهید حاج حسین خرازی و علیرضا ویزش ور دیدار و گفتگو داشتند
نحوه اعزام به سوریه
با توجه به فراخوان برای اعزام مردمی در خوزستان و در جبهه های حق علیه باطل و مبارزه با گروهک های تکفیری داعشی در کشور سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب(س) در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ اعلام آمادگی میکند و پس از پیگیری های لازم از آنجا که استان چهار محال و بختیاری امکان اعزام نیرو های بسیج مردمی را نداشته و از استان اصفهان هم موفق به اعزام نمی شود لذا با همکاری و همیاری نیروی سپاه خوزستان آموزش های لازم را جهت ماموریت خارج از کشور در گردان فتح شهرستان بهبهان در مهرماه سال ۱۳۹۴ از جمله آموزش های تاکتیکی با سلاح را کسب نموده و پس از تایید صلاحیت از رده های امنیتی در تیپ دوم تکاور امام حسن مجتبی(ص) قرار گرفت در اول آبان ماه در یک آموزش تخصصی توسط نیرو های تکاور و صابرین جزء نیرو های تخصصی و اصلی تیپ تکاور امام حسن مجتبی قرار گرفت و در رسته آر پی چی زن گردان امام حسین در سحرگاه ۲۵ آبان ماه ۹۴ به تهران و از آنجا به سوریه اعزام شد که پس از چند روز مبارزه در اطراف شهر حلب در منطقه عملیاتی زیتان در باز پس گیری روستا های اطراف لازقیه در پیشروی دسته هجومی گردان امام حسین بر اثر شلیک خمپاره گلوله گروهک های تکفیری داعش از جناح پهلوی سمت چپ مجروح و بلافاصله روح بزرگ ایشان به ملکوت اعلی پیوست که روز شهادت ایشان ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۹۴ مصادف با روز دانشجو میباشد سپس پیکر پاکشان به دمشق منتقل و از آنجا به معراج شهدای تهران اعزام شد.
ایشان فعالبت در بسیج را از همان دوران راهنمایی از بسیج شهید دستغیب کران شروع کرد و تا روز شهادتشان عضو بسیج و جزء افتخارات ایشان بود.
خصوصیات اخلاقی ایشان عبارت اند از:
صبور،مطیع فرمان پدر و مادر،کنجکاو،فعال و پرتلاش،در مقابل خانواده خاضع و فروتن،کم حرف،عملش بیشتر از سخنشبود،سعی بر رسیدن به جایگاه های بالای علمی و معنوی داشت.
تکه کلام ایشان”خدا کریمه” بود.
برای شادی روح اولیا انبیاء شهدا امام راحل بالاخص مهندس شهید احمد قاسمی رحم الله من قرا فاتحه مع صلوات

*************************

احمد قاسمی‌کرانی فرزند دلاور متولد شهرستان فارسان است،وی در تاریخ ۱۳۶۹/۰۲/۰۲ پا به دنیا نهاد که در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) در شهر حلب سوریه ،منطقه عملیاتی زیتان بر اثر گلوله بر اثر ترکش خمپاره در پهلوی سمت چپ بدنش به شهادت رسیدند.
احمد پس از معرفی از گردان فتح به تیپ پانزده تکاوری امام حسن مجتبی(ع) در بهبهان رفت و آموزش های تخصصی لازم را با مسولیت آرپی چی زن زیر نظر مربیان و تکاوران نیروی زمینی سپاه دیدند و در سحرگاه ۲۵ آبان ماه سال جاری به سوریه اعزام شدند .
مهندس شهید احمد قاسمی از سال ۱۳۸۷ تا اوایل سال ۱۳۹۳ در رشته مهندسی مکانیک گرایش سیالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی ره استان اصفهان مشغول به تحصیل بود و به مدت ۴ سال مسئولیت نیروی انسانی بسیج حوزه بسیج دانشجویی شهید باکری ناحیه شهرستان مبارکه بوده است.
ایشان در عرصه های مختلف زندگی جهادی داشتند .

جهاد سازندگی

اردوهای طرح هجرت مناطق دورافتاده استان اصفهان در پشت کوه های فریدون شهر و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویر شهید بزرگوار در مدت های بیست شبانه روزی فعالیت های خالصانه میکردند .

جهاد علمی
همزمان با گرفتن مدرک مهندسی مکانیک در دوره های پیشرفته علمی در بحث نانو کامپوزیت ها فنی مهندسی و دوره های انجمن علمی فعالیت زیادی داشتند و مدارک ایشان موجود است .

جهاد فرهنگی

در برگزاری برنامه های یادواره شهداء و دفتر هماهنگی امام جمعه شهر مجلسی و دیدار از علماء همچون ایت الله ناصری و ایت الله مظاهری در استان اصفهان پیش قدم بودند و در اداره حلقه های صالحین در محیط خوابگاههای دانشجویی و بحث سیره شهداء در محیط دانشگاه فعالیت محسوسی داشتند .که مستندات ایشان قابل دیدن است .

اخلاص در عمل

خوبی و اخلاص و صداقت در عمل از شاخصه های این شهید بزرگوار بود.
ایشان همیشه لبخند منحصر بفردی داشتند و اکثرکسانی که وی را می شناختند گاهی بدزبانی از ایشان ندیدند .
ایشان به برادران و خواهرانش احترام میگذاشت و همیشه گوش به فرمان خانواده بود .

بصیرت

ایشان فقط دو ماه بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی در ارتش نیروی زمینی شوشتر تکلیف را خوب میدانست که مقام عظمای ولایت فرمودند :
《سیاست دشمنان اسلام این است که در کشورهاى اسلامى در میان جوامع اسلامى و در امّت اسلامى برادرکشى و جنگ داخلى را به نیابت از خودشان به‌راه بیندازند؛ خودشان کنار بنشینند و شاهد این باشند که ما به جان هم افتادیم. خب، اینجا باید دشمن را شناخت، باید توطئه‌ى دشمن را فهمید،》
پس خوب دشمن را شناخت و دشمنی را فهمیده بود و اینجا بود که به نیابت کربلا و یاران حسین بن علی ع به جبهه ای حق علیه باطق و دفاع از حرم حضرت زینب س شتافت و لبیک به ندای امام خامنه ای گفت .

پیکر مطهر مهندس شهید بسیجی احمد قاسمی‌کرانی

وداع آخر
اولین شهید گردان فتح شهرستان بهبهان در مورخ ۱۹آذر ماه ۹۴در روستای کران از توابع شهرستان فارس استان چهارمحال و با حضور عموم مردم شهید پرور و فرماندهان سپاه پاسدران و نیروهای نظامی و امنیتی به خاک سپرده شد .
خوب در خاطر دارم ندای علی محمد برادرش را که لحظه خاک سپاری میگفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *